Proč a komu

Pokud máte jakékoliv připomínky, náměty či upozornění na chyby, prosím, napište mi mail či využijte přímo možnost psát komentář na stránkách (lze psát dokonce i anonymně, což je výhoda pro ty z Vás, kdo se chtějí vyjádřit, ale zůstat beze jména - některým tato možnost snad pomůže se zapojit do diskuse, což by jinak třeba veřejně neudělali).
Mgr. Ing. Radek Novotný, předseda samosprávy, 777 083 126, coney@centrum.cz
Texty na těchto stránkách jsou určeny zejména obyvatelům našeho domu, stránky jsou "elektronickou nástěnkou",
neboť nástěnky ve vchodech domu jsou často terčem vandalů.
Obsah všech příspěvků je zasílán automaticky všem členům Výboru samosprávy.
Obsah vybraných příspěvků, které považuji za nejdůležitější (nikoliv však automaticky všech příspěvků),
přeposílám obyvatelům domu, kteří mi sdělil svou mailovou adresu.

pondělí 18. října 2010

Opravy či výměny radiátorů

Dosud se prováděly běžné opravy těles radiátorů tak, že firma sejmula těleso radiátoru, vyměnila příslušné jedno těsnění a těleso radiátoru umístila zpět. Často však v souvislosti s manipulací s tělesem radiátoru došlo k tomu, že se pohnulo a začalo prokapávat jiné těsnění.
V květnu jsme si na schůzi vchodu Strnadova 1 schválili experimentální postup, navíc od firmy, kterou jsme doposud neznali a kterou ani na SBD neznali. Protože to s sebou neslo přece jen určité riziko, jako "nadstandard" jsme nechali provedené práce zaplatit z FDH, ač mne na SBD upozornili, že platit z FDH nátěry je v rozporu ze směrnicí. Směrnice nám však nenařizuje, jen říká, jak se to má dělat, pokud na schůzi není dohodnuto jinak. A to jsme právě na schůzi vchodu 1 udělali.
Nyní je na čase vyhodnotit a navrhnout další postup do budoucna:

  • Firma odvedla dobrou práci, komunikovala s Výborem samosprávy i uživateli bytů, nevím o žádných problémech.
  • Cena takovéto kompletní opravy je cca 4,5 tisíce na jedno těleso radiátoru (tedy opravy včetně montáže, přelakování a opětovné instalace RTN - odečítače spotřeby tepla).

Navrhuji do budoucna následující postup: používat tuto metodu opravy topení s tím, že z FDH bude ale hrazena oprava a montážní náklady, kdežto lakování (cca 1000-1400 Kč dle rozměru radiátoru) bude hradit obyvatel bytu. (To lze považovat za nepatrnou modifikaci postupu opravy daného směrnicí a nebylo by to nutné schvalovat. Na schůzi však máte právo rozhodnout jinak, bude-li přítomen dostatečný počet hlasujících.)

V případě zájmu, kdy by chtěl uživatel namontovat nové deskové radiátory, navrhuji následující postup: z FDH uhradíme náklady na demontáž starého radiátoru a montáž nového, včetně RTN, uživatel si zakoupí nové těleso radiátoru (cca 2-4 tisíce, dle velikosti) za své prostředky.

Návrh předkládám k veřejné diskusi.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Prezident Klaus je svůj

Prezident Václav Klaus je opět prostě svůj, elegantně vyřešil problém úpravy zákona o solárních elektrárnách:
Dopis prezidenta republiky předsedkyni Poslanecké sněmovny k novele zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů
...rozhodl jsem se, že zákon, kterým se mění zákon č. 180/2005 Sb., o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (zákon o podpoře využívání obnovitelných zdrojů), ve znění pozdějších předpisů, přijatý Senátem dne 3. listopadu 2010 a doručený mi dne 4. listopadu 2010, ponechám bez svého podpisu, aniž bych jej však vrátil Poslanecké sněmovně k novému projednání. Tím umožním, aby zákon nabyl účinnosti, aniž bych s jeho zněním vyjádřil souhlas, který bych musel udělat s velkými rozpaky.
Už původní zákon o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů jsem se rozhodl nepodepsat, protože jak jeho východiska, tak jeho konkrétní podobu považuji za systémově chybné a pro národní hospodářství, daňového poplatníka i spotřebitele energie vysloveně škodlivé...
...vyzývám vládu, aby se touto problematikou znovu zabývala a navrhla takové řešení, které namísto řetězení dalších regulací energetického trhu povede k návratu k tržním cenám, které jsou v zájmu občanů a podle mého přesvědčení i v zájmu zdravé budoucnosti české energetiky a životního prostředí.

Oblíbené příspěvky