Proč a komu

Pokud máte jakékoliv připomínky, náměty či upozornění na chyby, prosím, napište mi mail či využijte přímo možnost psát komentář na stránkách (lze psát dokonce i anonymně, což je výhoda pro ty z Vás, kdo se chtějí vyjádřit, ale zůstat beze jména - některým tato možnost snad pomůže se zapojit do diskuse, což by jinak třeba veřejně neudělali).
Mgr. Ing. Radek Novotný, předseda samosprávy, 777 083 126, coney@centrum.cz
Texty na těchto stránkách jsou určeny zejména obyvatelům našeho domu, stránky jsou "elektronickou nástěnkou",
neboť nástěnky ve vchodech domu jsou často terčem vandalů.
Obsah všech příspěvků je zasílán automaticky všem členům Výboru samosprávy.
Obsah vybraných příspěvků, které považuji za nejdůležitější (nikoliv však automaticky všech příspěvků),
přeposílám obyvatelům domu, kteří mi sdělil svou mailovou adresu.

pondělí 30. listopadu 2009

Hlavní uzávěry vody v bytě

Ještě jednou, snad už "po stopadesáté" vysvětlím, jak je to s hlavními uzávěry vody v bytě, tedy s uzávěrem vody teplé a vody studené, který máte ve stupačce za WC. Tyto uzávěry vody slouží k uzavření přívodu vody do bytu, když je třeba v bytě provést nějakou opravu, například vodovodní baterie.
Jako každý uzávěr/ventil i tento ventil dobře slouží za předpokladu, že je udržován. Běžný ventil potřebuje zpravidla jedinou údržbu, a to občasné uzavření a otevření, aby se nezanesl usazeninou, která způsobí jeho znehybnění. Původní ventily (ty šroubovací, kde při otvírání a zavírání otáčíte kolečkem - ještě se občas v bytech vyskytují) potřebují navíc občas promazat vazelinou nebo obyčejným sádlem.
Osobně jsem to vždy řešil tak, že ventily uzavírám na víkend, kdy jedu s rodinou mimo byt, a opět otevírám v neděli, nebo na dobu dovolené... Prostě se tímto způsobem zahýbe ventily zhruba 10-20 krát do roka a bezchybně fungují (podotýkám, že konkrétně v mém bytě dokonce ty staré, původní, 30 let staré).
Z uvedeného plyne, že stav ventilu jednoznačně ovlivňuje uživatel bytu, a proto celkem logicky, pokud jeho údržbu zanedbává, hradí jeho výměnu sám. Bylo by přece nespravedlivé, aby ti, kdo se o své ventily starají, dopláceli (prostřednictvím fondu domovního hospodářství, lidově zvaného "fond oprav") na ty, kdo se o ventily nezajímají a po x letech, kdy se ventilu ani nedotkli a tento se zanese. Takovou výměnu ventilu by nebylo správné hradit ze společných prostředků. Navíc je to plně v souladu se směrnicí družstva, která stanovuje rámcová pravidla (jejichž změnu by mohla schválit jen schůze členů).
Takže až příště zjistíte, že potřebujete vyměnit ventil ve stupačce, nevolejte mi a nežádejte mne o objednávku této opravy, objednejte si ji a zaplaťte firmě sami!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Prezident Klaus je svůj

Prezident Václav Klaus je opět prostě svůj, elegantně vyřešil problém úpravy zákona o solárních elektrárnách:
Dopis prezidenta republiky předsedkyni Poslanecké sněmovny k novele zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů
...rozhodl jsem se, že zákon, kterým se mění zákon č. 180/2005 Sb., o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (zákon o podpoře využívání obnovitelných zdrojů), ve znění pozdějších předpisů, přijatý Senátem dne 3. listopadu 2010 a doručený mi dne 4. listopadu 2010, ponechám bez svého podpisu, aniž bych jej však vrátil Poslanecké sněmovně k novému projednání. Tím umožním, aby zákon nabyl účinnosti, aniž bych s jeho zněním vyjádřil souhlas, který bych musel udělat s velkými rozpaky.
Už původní zákon o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů jsem se rozhodl nepodepsat, protože jak jeho východiska, tak jeho konkrétní podobu považuji za systémově chybné a pro národní hospodářství, daňového poplatníka i spotřebitele energie vysloveně škodlivé...
...vyzývám vládu, aby se touto problematikou znovu zabývala a navrhla takové řešení, které namísto řetězení dalších regulací energetického trhu povede k návratu k tržním cenám, které jsou v zájmu občanů a podle mého přesvědčení i v zájmu zdravé budoucnosti české energetiky a životního prostředí.

Oblíbené příspěvky