Zjištěné závady bezprostředně neohrožují bezpečnost plynového zařízení. Tyto závady doporučuji odstranit v termínech uvedených v této revizní zprávě. Po odstranění závad bude plynové zařízení schopno bezpečného a spolehlivého provozu.Pro všechny, u nichž technik našel nepatrný (přístrojem měřitelný, ale čichovou zkouškou nezjistitelný) únik plynu v některé části plynového rozvodu (v některém šroubení, zejména u měřiče spotřeby plynu - plynoměru), z toho plyne, že nic nebezpečného zjištěno není!
Všechny závady jiného druhu (po rekonstrukci bytového jádra špatně zapojený sporák, bez uzávěru plynu apod.), které byly v minulé revizní zprávě, si majitelé / uživatelé / nájemníci bytů řádně odstranili.
Všechny nyní zjištěné závady budou odstraněny odbornou firmou, jejíž objednání zajistí SBD Mír na základě této revizní zprávy, budete kontaktováni, místa utěsněna. A to jednotně, za úhradu z FDH, neboť žádná závada není charakteru, kdy by uživatel bytu mohl ovlivnit její vznik způsobem užívání a manipulace s vlastním sporákem a odstranění těchto závad je v zájmu bezpečnosti celého domu - jsou tedy stejného charakteru jako závady topení a jejich opravy jsou tedy stejně tak hrazeny z FDH. Schválně to tu takto vysvětluji, aby si to někdo nepletl - plyn a topení se řeší poněkud jinak než závady na vodovodním rozvodu, kde je jasně definováno, co je rozvod společný a co je rozvod bytový, u plynu je "váš jen sporák a přívodní pružná hadice k němu", za ostatní zodpovídáte jen v rozsahu prací při rekonstrukci bytu / jádra / kuchyně, po jejich ukončení se pevný rozvod plynu stává součástí domu.
Prosím členy VS, aby tento text vyvěsili i v tištěné podobě na nástěnky v domě.
Žádné komentáře:
Okomentovat